İKT tələbələri “Heydər Əliyev – 100 : Mühəndislik Hakatonu” yarışmasında iştirak edir
Azərbaycan Universitetinin İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələrindən ibarət “AU_1” komandası ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş universitetlərarası “Heydər Əliyev – 100 : Mühəndislik Hakatonu” yarışmasında iştirak edir. Komandaya fakültənin dekanı Asif Paşayev rəhbərlik edir.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar kompüter elmləri və mühəndislik üzrə bilik yarışması – Hakaton, istedadlı gənc tələbələrin potensialını müəyyən etmək və onun qurucusu olduğu müasir Azərbaycan üçün elmi tərəqqi və innovasiyaları cəmiyyətin həyatına tətbiq etməyi təşviq etmək məqsədi ilə keçirilir.
Yeni Azərbaycan Partiyasının Mərkəzi Aparatı və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən hakatonda 21 ali təhsil müəssisəsi öz komandaları ilə iştirak edir. Hər komanda 4 əsas və 2 ehtiyat olmaqla 6 iştirakçıdan ibarətdir.

IKT students participate in the “Heydar Aliyev - 100: Engineering Hackathon” competition
The “AU_1” team consisting of students of the Faculty of Information and Communication Technologies of Azerbaijan University participates in the interuniversity competition “Heydar Aliyev - 100: Engineering Hackathon” dedicated to the 100th anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev. The team is headed by the dean of the faculty Asif Pashayev.
The Hackathon, a computer science and engineering knowledge competition dedicated to the 100th anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev, is held with the aim of identifying the potential of talented young students and promoting the application of scientific progress and innovations to the life of society for modern Azerbaijan, of which he is a founder.
21 higher education institutions participate with their teams in the hackathon, which is jointly organized by the Central Office of the New Azerbaijan Party and Azerbaijan State Oil and Industry University. Each team consists of 6 participants, including 4 main and 2 reserve.