Turizm tələbələri üçün növbəti ekskursiya təşkil olunub
Azərbaycan Universitetinin turizm işinin təşkili və turizm bələdçiliyi ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələri üçün auditoriyadan kənar dərslər çərçivəsində “Atəşgah Məbədi” və “Qala Arxeloji-Etnoqrafik muzeyi” kompleksinə ekskursiya təşkil olunub. Ekskursiyanın məqsədi bəhsi keçən tarixi-turizm obyektləri ilə yaxından tanış olmaqla tələbələrin dərs zamanı əldə etdikləri nəzəri biliklərin praktikada tətbiq olunmasıdır.
Tələbələr ilk olaraq Suraxanı rayonu ərazisində yerləşən “Atəşgah Məbədi” ilə tanış olublar. Burada tələbələrə bu qədim abidənin tarixi haqqında ətraflı məlumat verilib. Ekskursiya daha sonra “Qala Arxeoloji-Etnoqrafik Muzey Kompleksi”ndə davam edib. Muzey bələdçisinin komplekslə bağlı verdiyi məlumatlar tələbələrin böyük marağına səbəb olub.
Ekskursiya maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının müdiri, dosent Nəriman Böyükkişinin rəhbərliyi, turizm üzrə ixtisas müəllimləri Nizami Hüseynov və Fərid Əhmədlinin iştirakı ilə təşkil olunub. Ekskursiya zamanı turizm sahəsi üzrə zəngin təcrübəyə malik, universitetin magistratura II kurs tələbəsi Ülvi Süleymani öz təcrübə və biliklərini tələbələr ilə bölüşüb.

Another excursion has been organized for tourism students
Excursions to the Ateshgah Temple and the Gala Archaeological and Ethnographic Museum complex were organized for the students of the students of Tourism guidance and Organization of Tourism work of Azerbaijan University as part of extracurricular activities.The purpose of the excursion is to apply in practice the theoretical knowledge gained during the lesson of students by getting closely acquainted with historical and tourist objects.
The students first got acquainted with the Ateshgah Temple, located in the territory of Surakhani district. The students were in detail informed about the history of this ancient monument. The excursion continued at the Gala Archaeological and Ethnographic Museum Complex. The information provided by the museum guide about the complex caused great interest among the students.
The excursion was organized with the participation of the head of the Department of Finance and Economics, Associate professor Nariman Boyukkishi, teachers of tourism Nizami Huseynov and Farid Ahmadli. During the tour, Ulvi Suleymani, a second-year master's student with extensive experience in the field of tourism, shared his experience and knowledge with students.