“Voice of books” qiraət klubunun növbəti görüşü keçirilib
Tərcümə və filologiya kafedrasının nəzdində fəaliyyət göstərən “Voice of books” (Kitabların səsi) adlı qiraət klubunun növbəti görüşü keçirilib. Görüşdə ingilis yazıçısı Şarlotta Brontenin “Jane Eyre” adlı əsəri təhlil və müzakirə edilib.
Tərcümə və filologiya kafedrasının müdiri, dosent Samirə Məmmədova və klubun rəhbəri Emiliya Əliyeva kluba yeni qatılan tələbələr üçün ingilis yazıçısı Şarlotta Brontenin həyat və yaradıcılığı barədə həm ingilis, həm də Azərbaycan dilində məlumat veriblər.
Daha sonra tələbələr Şarlotta Brontenin “Jane Eyre” adlı əsərini ingilis dilində təhlil ediblər. Təhlil zamanı onlar əsərin baş və digər qəhrəmanlarını müzakirə edərək baş verən hadisələrə öz nəzər nöqtələrindən fikirlərini bildiriblər.
Görüşdə Humanitar fənlər fakültəsinin dekanı dosent Səfər Məmmədov və elmi kitabxananın müdiri Nailə Nağıyeva da iştirak edib.
Qeyd edək ki, qiraət klubunda mütəmadi olaraq Azərbaycanın və dünyanın məşhur yazıçılarının yaradıcılıqları və əsərləri həm Azərbaycan, həm də ingilis dilində təhlil olunur. Beləliklə tələbələr tədris ilinin sonunda çoxlu sayda ədəbiyyat nümunələri ilə tanış olmaq imkanı əldə edirlər.

The next meeting of the “Voice of Books” recitation club took place
The next meeting of the “Voice of Books” recitation club operating under the Department of Translation and Philology was held. At the meeting, the work of the English writer Charlotte Bronte “Jane Eyre” was analyzed and discussed.
Head of the Department of Translation and Philology, Associate Prof. Samira Mammadova and head of the Club Emilia Aliyeva spoke in English and Azerbaijani about the life and work of the English writer Charlotte Bronte.
Then the students analyzed Charlotte Bronte's work “Jane Eyre” in English. During the analysis, they discussed the main and other characters of the work and expressed their opinion about what was happening from their point of view.
Dean of the Faculty of Humanities associate professor Safar Mammadov and head of the Scientific Library Naila Nagiyeva also attended the meeting.
It should be noted that the reading club regularly analyzes the ouvre and works of famous writers of Azerbaijan and the world both in Azerbaijani and in English. Thus, students have the opportunity to get acquainted with a large amount of literature by the end of the academic year.