Azərbaycan Universitetində 2024-cü ildə 4 elmi konfrans keçiriləcək
Azərbaycan Universitetində 2024-cü ildə 2-si beynəlxalq, 2-si isə respublika miqyaslı olmaqla 4 elmi konfransın keçirilməsi nəzərdə tutulur.
15 mart 2024-cü ildə keçiriləcək Gənc tədqiqatçıların VII elmi konfransının məqsədi ölkənin müxtəlif universitetlərində, müxtəlif pillələrdə təhsil alan gənc tədqiqatçılara öz elmi nəticələrini təqdim etmək üçün platforma təklif etməkdir. Gənc alim və tədqiqatçılar İKT və tətbiqləri, humanitar elmlər, iqtisadiyyat, sosial elmlər, təbiət elmləri üzrə tezislərini  16 fevral 2024-cü il tarixinədək genc.tedqiqatci@au.edu.az ünvanına göndərə bilərlər.
https://au.edu.az/az/conferences/genc_tedqiqatcilarin_yeddinci_respublika_elmi_konfransi_2024
“Yaşıl turizm: yeni imkanlar, yeni trendlər” respublika konfransının 12 aprel 2024-cü il tarixində keçirilməsi planlaşdırılır. Konfransın məqsədi Azərbaycanın müxtəlif universitetlərində, bakalavriat və magistratura pillələrində təhsil alan tələbələrin elmi-tədqiqat fəaliyyətinə cəlb edilməsi, peşə biliklərinin dərinləşdirilməsi və genişləndirilməsi, natiqlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və öz elmi nəticələrini təqdim etmək üçün platforma təklif etməkdir.
Konfransa tezislərin son təqdim edilmə tarixi  20 mart 2024-cü ildir.
https://au.edu.az/az/conferences/yasil_turizm_yeni_imkanlar_yeni_trendler
3 may 2024-cü il tarixində keçiriləcək “Cənubi Qafqaz müasir qlobal çağırışlar kontekstində” beynəlxalq konfransında Cənubi Qafqazdakı ictimai, siyasi, hərbi, ekoloji, loqistika ilə bağlı baxışların regional və beynəlxalq prizmadan araşdırılması üçün platformaların təklif edilməsi nəzərdə tutulur.
Konfransa tezislərin son təqdim edilmə tarixi  1 aprel 2024-cü ildir.
https://au.edu.az/az/conferences/cenubi_qafqaz_yeni_qlobal_cagirislar_kontekstinde_2024
“II International Conference on Social Work & Social Research” beynəlxalq konfransı isə 6-7 dekabr 2024-cü il tarixlərində keçiriləcək. Konfransın məqsədi bu sahədə çalışan tədqiqatçıların sosial iş və sosial siyasət sahəsindəki aktual məsələlərin müzakirəsinə qoşulması, əhalinin müxtəlif kateqoriyalarının sosial və psixoloji səviyyəsinin yüksəldilməsinə yönəlmiş müasir texnologiyaların, sosial təcrübələrin hazırlanması və tətbiqi sahəsində təcrübə mübadiləsidir.

In 2024, 4 scientific conferences will be held at Azerbaijan University
In 2024, it is planned to hold 4 scientific conferences at Azerbaijan University, 2 of which are international and 2 of the national scale.
The purpose of the 7th Scientific Conference of Young Researchers, which will be held on March 15, 2024 is to offer a platform for young researchers studying at different universities of the country, with different degrees, to present their research findings. Young scientists and researchers can send their theses in ICT and applications, Humanities, Economics, Social Sciences, and Natural Sciences to genc.tedqiqatci@au.edu.az until February 16, 2024.
https://au.edu.az/az/conferences/genc_tedqiqatcilarin_yeddinci_respublika_elmi_konfransi_2024
The Republican conference “Green Tourism: New Opportunities, New Trends” is scheduled for April 12, 2024. The purpose of the Conference is to involve students studying in undergraduate and graduate programs at various universities in research activities, deepen and expand their professional knowledge, develop public speaking skills, and offer a platform for presenting their research findings.
The deadline for submitting theses to the conference is March 20, 2024.
https://au.edu.az/az/conferences/yasil_turizm_yeni_imkanlar_yeni_trendler
The International Conference “South Caucasus in the Context of Modern Global Challenges”, which will be held on May 3, 2024, will offer platforms for examining views on social, political, military, environmental, and logistics in the South Caucasus from a regional and international perspective.
The deadline for submitting theses to the conference is April 01, 2024.
https://au.edu.az/az/conferences/cenubi_qafqaz_yeni_qlobal_cagirislar_kontekstinde_2024
The “2nd International Conference on Social Work & Social Research” will be held on December 6-7, 2024. The purpose of the Conference is for researchers working in this field to join the discussion of topical issues in the field of Social Work and social policy, the exchange of experience in the development and implementation of modern technologies, social practices aimed at improving the social and psychological level of various categories of the population.