Azərbaycan Universitetində Xalq şairi Vahid Əziz ilə görüş olub
Azərbaycan Universitetində Xalq şairi Vahid Əziz ilə görüş olub. Rektor Səadət Əliyevanın da iştirak etdiyi görüşdə qonağın yaradıcılığı haqqında məlumat verilib, may ayında ölkə rəhbərliyi tərəfindən "Azərbaycan Respublikasının xalq şairi" fəxri adına layiq görülməsi münasibətilə Azərbaycan Universiteti kollektivinin təbriki çatdırılıb.
Tədbir universitetin filologiya ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrinin ifasında şairin şeirlərindən ibarət kompozisiya ilə başlayıb. Fəranə Mikayılova, Aytəkin Kərimova, Elnurə Cavadova, Solmaz Kalbalıyeva, Leyla Nəcəfova, Məhəmməd Azadov, Samir Şükürov, Nərmin Eminova, Sarvan Əliyev, Günel Əfəndiyeva, Telli Abbaslı “Həyatımda biri var”, “Kapriz”, “Əzizim”, “Sirri var kəkliklər qonan dağların”, “Həyatla o qədər işim var idi”, “Mənə yüz il ömür arzulamayın”, “Aldatma məni”, “Qəm eləmə sarı çiçək”, “Vətəndaş”, “Səninlə küsülü qala bilmərəm”, “İlahi” şeirlərini səsləndiriblər.
Çıxış üçün səhnəyə dəvət olunan Xalq şairi Vahid Əziz tələbələr tərəfindən təqdim olunan kompozisiyanı yüksək dəyərləndirdiyini bildirib, yaradıcılığına həsr olunmuş hər görüşdən böyük fərəh hissi duyduğunu dilə gətirib. Tələbələrin yaradıcılığı ilə bağlı çoxsaylı suallarını cavablandıran Vahid Əziz tədbir iştirakçıları üçün ən son yazdığı yeni şeirlərini səsləndirib.
Azərbaycan dili və ədəbiyyat kafedrasının müdiri Ülviyyə Rəhimova, kafedranın professoru Asif Hacıyev, kafedranın müəllimi Fərhad Mədətov Xalq şairinin yaradıcılığının müxtəlif məqamlarından söz açıb, onun Azərbaycan poeziyasında xüsusi yeri və mövqeyi olduğunu vurğulayıblar. Tədbirin qonağı, gənc müğənni Ayan Tohidi Vahid Əzizin şeirlərinə bəstələnmiş mahnılar ifa edib.
Tədbir universitetin rektoru Səadət Əliyeva tərəfindən qonağa xatirə plaketinin təqdim olunması və xatirə şəklinin çəkdirilməsi ilə yekunlaşıb.

A meeting with the National Poet Vahid Aziz was held at the Azerbaijan University
A meeting with the National Poet Vahid Aziz was held at the Azerbaijan University. At the meeting, which was attended by Rector Saadat Aliyeva, the attendants were informed about the guest’s creativity and the congratulations were expressed on the honorory title "People's Poet of the Republic of Azerbaijan" by the staff of the Azerbaijan University, that was awarded by the state in May.
The event began with a composition of poetic pieces performed by university students majoring in Philology. Farana Mikayilova, Aytakin Kerimova, Elnura Javadova, Solmaz Kalbaliyeva, Leyla Najafova, Mohammad Azadov, Samir Shukurov, Narmin Eminova, Sarvan Aliyev, Gunel Efendiyeva, Telly Abbasli recited the poems "There is some one in my life", "Whim," “My Darling”,"There is a secret of the mountains where the thyme bleeds", "I have so much to do with life", "Don't Wish Me A hundred Years", "Don’t tell Me Lies", "Don’t Grieve My Yellow Flower", "Citizen", "I Can't keep offensive with you", “My Lord”.
People’s poet Vahid Aziz, who was invited to the stage, said he appreciated the composition of the students and he was very happy with every meeting devoted to his litarary power. Responding to numerous questions about the students’ creativity, Vahid Aziz recited his latest poems for the participants of the event.
The head of the chair of the Azerbaijani language and literature Ulviyya Rahimova, the professor of the chair Asif Hajiyev, the teacher of the chair Farhad Madatov spoke about the various aspects of the national poet's creativity and emphasized his special place in the poetry of Azerbaijan. The guest of the event, young singer Ayan Tohidi sang songs composed by Vahid Aziz.
The event ended with the presentation of a commemorative plaque to the guest by the rector of the university, Saadat Aliyeva, and took a photo.